Chrapanie to akustyczne zjawisko, które dotyka lwią część społeczeństwa. Niestety, przez wiele osób jest po prostu – ignorowane. Ludzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji zdrowotnych, które mogą być wynikiem tej z pozoru niegroźnej dolegliwości.

Chrapanie to przypadłość, która może skutkować między innymi do zawału serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, a nawet udaru mózgu. Oczywiście, nie w każdym przypadku konsekwencje muszą być tak poważne. Nie mniej jednak, z całą pewnością nie można tego problemu lekceważyć.

Chrapanie – jakie są przyczyny?

Chrapanie to dolegliwość, która kształtowana jest przez zwiotczenie mięśniówki, co doprowadza do opadnięcia tylnej części gardzieli. To z kolei może skutkować niedrożnościami, które doprowadzają do zwiększone stężenia dwutlenku węgla w organizmie. Wówczas zaalarmowany zostaje mózg, który pobudza dodatkowe mięśnie klatki piersiowej. Czynników kształtujących taki stan rzeczy może być wiele. Najczęściej do chrapania przyczynia się:

  • spożywanie nadmiernej ilości alkoholu bezpośrednio przed snem

  • nieodpowiednie nawyki żywieniowe (zbyt duża masa ciała powoduje ucisk szyi)

  • palenie papierosów

  • przerost migdałów

  • nieprawidłowości w budowie gardła

Chrapanie – zacznij je leczyć

Jak już wspomnieliśmy – chrapanie nie stanowi tylko i wyłącznie akustycznego zjawiska. To także, źródło wielu dolegliwości. Poza wyżej wspomnianymi, może skutkować również ograniczeniem sprawności fizycznej (zauważalne głównie u dzieci), silnymi bólami głowy, rozdrażnieniem, nerwowością, sennością oraz problemami z erekcją. Leczenie chrapania jest absolutnie konieczne. Dzisiaj, medycyna oferuje co najmniej kilka rozwiązań skutecznych na chrapanie. Poza specjalistycznymi aparatami, pacjent może wykorzystać również:

  • tabletki na chrapanie (w formie naturalnych suplementów diet)

  • specjalistyczne zabiegi (chirurgiczne)

  • preparaty w formie spray’ów

Forma leczenia powinna być konsultowana ze specjalistą. Wszak, zależna jest w głównej mierze od zdiagnozowanej przyczyny. Dlatego też, w pierwszej kolejności zalecamy umówić się na wizytę kontrolną. Wyeliminowanie chrapania jest możliwe dzięki, suplementom diet, takim jak Snoran Plus. Ich stosowanie doprowadza do udrożnienia dróg oddechowych, poprawy komfortu snu oraz całkowitej eliminacji chrapania.

Snoran Plus – recenzja konsumentów

Najlepszą recenzją suplementów diet są opinie na ich temat. W przypadku Snoran Plus nie trudno o liczne komentarze i recenzje. Wszak, środek ten jest naprawdę bardzo popularny. Postanowiliśmy przytoczyć kilka opinii. Zaczerpnęliśmy je z for i portalów o tematyce zdrowia i urody. Zapraszamy do lektury.

Katharsis90, forum ZdrowieiUroda.pl

Chrapanie to problem z którym borykałem się od dobrych kilku lat. Jego eliminacja była trudniejsza niż myślałem. Dopiero po przetestowaniu kilku środków udało się trafić na naprawdę skuteczny. Mam tutaj na myśli Snoran Plus – preparat ten już po dwóch miesiącach stosowania przyniósł mi całkowitą ulgę.

JanRow, forum Senior.pl

Choć w moim przypadku chrapanie nie niosło za sobą konsekwencji, to małżonka dosyć mocno narzekała na akustykę mojego snu. Innymi słowy – mocno jej przeszkadzało, że chrapię. Zastosowałem Snoran Plus – preparat o sprawdzonej renomie. No i udało się, także z czystym sumieniem polecam.

Karl1, portal abczdrowie.pl

Wszystko zależy od przyczyn chrapania. Mi osobiście lekarz zalecił suplementację Snoran Plus i w moim przypadku taka terapia była jak najbardziej skuteczna.

Wyrwa76, portal poradnikzdrowie.pl

Chrapania udało mi się pozbyć ze Snoran Plus. Produkt zadziałał kompleksowo. Udało się bez wizyty u laryngologa. Także, w domowych warunkach też jak najbardziej się da