Nawet co trzeci Polak regularnie chrapie. Te z pozoru niegroźne zjawisko może mieć naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne. I choć jest problemem samym w sobie, bo kłopocze nie tylko nas, ale i naszego partnera/partnerkę to mało kto podejmuje trudy leczenia chrapania.

Chrapanie uwarunkowane może być przez wiele różnych czynników. Najpoważniejszą przyczyną chrapania jest zdecydowanie patologia w budowie górnych dróg oddechowych. Te akustyczne zjawisko wynika bowiem z niedrożności spowodowanych przez:

 • Krzywą przegrodę nosową
 • Przerost migdałów
 • Język opadających ku dołowi
 • Zwiotczenie mięśni gardła

To jednak nie wszystko. Chrapanie może być także defektem wywołanym przez niedrożności wynikające z:

 • Nieprawidłowych nawyków żywieniowych (finalnie – otyłość)
 • Palenie papierosów
 • Picie alkoholu przed snem (zwiotczenie mięśni)

Jak zapobiegać chrapaniu?


Jeśli jeszcze nie chrapiesz, ale chcesz tego uniknąć w przyszłości to musisz:

 1. Zadbać o zdrową, zbilansowaną i pełnowartościową dietę.
 2. Zwiększyć aktywność fizyczną.
 3. Zrezygnować z używek.
 4. Wywietrzać sypialnię przed snem.
 5. Zadbać o komfort: wygodny materac i poduszkę.

Warto również skonsultować się z laryngologiem, celem oceny drożności dróg oddechowych.

Jak leczyć chrapanie?


Na całe szczęście, chrapanie to przypadłość, której można się całkowicie pozbyć i ją wyleczyć. W jaki sposób?

Najpopularniejszą formą leczenia są tzw. aparaty na chrapnie. Te urządzenia mają na zadaniu stymulować ciśnienie przepływu powietrza w górnych drogach oddechowych. Dzięki temu nie dochodzi do nadmiernego gromadzenia się CO2 (dwutlenku węgla) w organizmie, co zapobiega poważnym konsekwencjom zdrowotnym.

W przypadku patologii w budowie górnych dróg oddechowych, najczęstszym zaleceniem jest interwencja chirurgiczna.

Ponadto, zastosowanie znajdują również środki farmakologiczne, takie jak Snoran Plus. Tego typu tabletki na chrapanie pozwalają dotrzeć do źródła niedrożności i całkowicie ją wyeliminować. Są skuteczne, bardzo wygodne i relatywnie tanie.

Świetnym, wygodnym rozwiązaniem na chrapanie jest Snoran Plus – suplement diety oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach. Terapia tym środkiem pozwala na pozbycie się niedrożności powodujących te akustyczne zjawisko.

Snoran Plus – co sądzą o nim inni?


Jako, że najlepszą rekomendacją są recenzje konsumentów – postanowiliśmy przytoczyć kilka znalezionych w Internecie opinii na temat tego preparatu. Zachęcamy do szczegółowej lektury.

Ksiezna11, forum Wizaz.pl napisała:
Suplementację Snoran Plus rozpoczęłam przed dwoma miesiąca. Jak się okazuje – preparat faktycznie jest tak skuteczny, jak zapewnia producent. Poprawę poczułam już po dwóch tygodniach, ale „dopiero” teraz udało się całkowicie wyeliminować chrapanie. To naprawdę działa.

Michaszek89, forum kfd.pl napisał:
[..] Można też pozbyć się korzystając z suplementów diet. Ja dałem radę wyeliminować dzięki Snoran Plus. Nie jest to środek tani, ale jego skuteczność i przede wszystkim trwałość – są warte każdej ceny. W moim przypadku po trzech miesiącach kuracji tym lekiem udało się całkowicie pozbyć problemu chrapania.

Karol19, forum poMesku.org.pl napisał:
Wszystko zależy od przyczyny. W moim przypadku niedrożności były wynikiem jakiś zmian w organizmie. Korzystałem ze sprayów – ale efekty były krótkotrwałe. Na stałe chrapanie wyeliminowałem dzięki Snoran Plus.

Porter56, forum Senior.pl napisał:
Nie mam wiary w suplementy, poza jednym – Snoran Plus. Generalnie, działa szybko, skutecznie i jest wygodny. Polecił mi go zaprzyjaźniony lekarz medycyny niekonwencjonalnej. To polecam i ja.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie odwiedź serwis zatrzymajchrapnie.pl, gdzie Snoran Plus jest szczegółowo przedstawiany, opiniowany i opisywany. Nie czekaj, pozbądź się chrapania już teraz.