Wypadanie włosów u mężczyzn to przypadłość, z którą zmaga się multum osób na całym świecie. Dla wielu Panów – włosy to jeden z kluczowych atrybutów urody, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, iż lwia część mężczyzn, których trapi wypadanie włosów – sięga po rozmaite rozwiązania stymulujące porost nowych włosów.

Wypadanie włosów to proces, który zachodzi w każdym zdrowym organizmie. Każdego dnia tracimy średnio od 50 do nawet 200 włosów dziennie. Sytuacja ta jest całkowicie normalna, pod warunkiem, że na miejsce starych włosów pojawiają się nowe w podobnej ilości. Problemem jest nadmierne wypadanie włosów, znane również jako łysienie.

Łysienie może być uwarunkowane przez szereg różnych czynników – począwszy od nieprawidłowej pielęgnacji włosów, poprzez niewłaściwe odżywianie, a skończywszy na zaburzeniach równowagi hormonalnej w organizmie.

Sposoby na wypadanie włosów u mężczyzn. Które są najlepsze?

Wypadanie włosów to nieestetyczna przypadłość, której eliminacja nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście, istnieje wiele skutecznych sposobów, które pozwalają uporać się z tym defektem. O czym konkretnie mowa? Które metody na wypadanie włosów są faktycznie skuteczne?

# Tabletki na wypadanie włosów

Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod w pielęgnacji włosów wypadających jest stosowanie medykamentów. Suplementy diety, wyroby medyczne, a niekiedy nawet leki na wypadanie włosów – to rozwiązania, które – z reguły – cechuje najwyższa skuteczność. Oczywiście, nie oznacza to z automatu, że każde tabletki na wypadanie włosów są skuteczne.

Decydując się na terapię tabletkami na wypadanie włosów musimy pamiętać o tym, by wybrać produkt dostosowany do naszych potrzeb. Co więcej, należy zaznajomić się z opiniami, ocenami i recenzjami konkretnych tabletek.

W chwili obecnej, produktem, o którym mówi się, że jest „najlepszy” jest Folisin. To produkt, którego formuła oparta jest tylko i wyłącznie o naturalne składniki.

Ranking najlepszych tabletek na porost włosów znaleźć można tutaj: https://dbamozdrowie.org/tabletki-na-porost-wlosow/.

# Szampony na wypadanie włosów

Szampony na wypadanie włosów to specyfiki bazujące na naturalnych ekstraktach roślinnych i związkach chemicznych, które mają na zadaniu:

  • odżywić włosy i skórę głowy

  • pobudzić krążenie krwi (zwiększenie cyrkulacji sprzyja lepszej kondycji włosów)

  • stymulować porost nowych włosów (pojawienie się tzw. baby hair)

Warto mieć jednak świadomość, że lwia część szamponów na wypadanie włosów – najzwyczajniej w świecie nie działa. Szampony są skuteczne tylko i wyłącznie wtedy, gdy decydujemy się na produkty z najwyższej półki. Wszelkiego rodzaju „marketowe” propozycje tylko z nazwy przypominają rozwiązania na wypadanie włosów.

# Domowe wcierki na wypadanie włosów

Wcierki na wypadanie włosów to jedne z babcinych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie sposób. Cieszą się one naprawdę wysoką popularnością, co jest związane z jego spora skutecznością. Wcierki na włosy działają niezwykle silnie, pod warunkiem, że korzystamy z nich regularnie.

Do produktów, które najkorzystniej wpływają na kondycję włosów i skóry głowy zaliczamy:

  • susz z liści pokrzywy

  • nasiona kozieradki

  • drożdże spożywcze

  • jajka kurze

Wcierka z wyżej wymienionych produktów przyniesie korzyść w postaci – przyśpieszenia porostu włosów i ograniczenia ich wypadania

# Zabiegi medycyny estetycznej na wypadanie włosów

W zestawieniu najlepszych metod na wypadanie włosów u mężczyzn nie mogło zabraknąć zabiegów medycyny estetycznej. Takie rozwiązania jak mezoterapia igłowa oraz wszelkiego rodzaju zabiegi odżywiające skórę głowy z całą pewnością są skuteczne.

Jednakowoż, nie gwarantują one 100% skuteczności. Wszak, łysienie to skomplikowana przypadłość, której przyczyną nie zawsze są niedobory. Nie mnie jednak, zabiegi medycyny estetycznej na wypadanie włosów z całą pewnością można zaliczyć do grona najefektywniejszych.