Kobiety pragnąć czuć się i być atrakcyjnymi. Spędzają mnóstwo czasu przed lustrem i w gabinetach kosmetyczno-estetycznych. Panie gotowe są nawet ingerować operacyjnie w swoje ciało. Wszystko po to, by osiągnąć zamierzony cel – piękno. Dzisiaj pragniemy przedstawić trzy, najczęściej wykonywane typy zabiegów.

Operacja plastyczna – powiększanie piersi implantami

Operacyjne powiększanie biustu to metoda, którą cechuje dożywotnia trwałość i praktyczna dowolność jeśli chodzi o rozmiar biustu. Panie mają możliwość powiększenia piersi o nawet 2-3 rozmiary. Spośród wszystkich innych zabiegów – żaden nie jest tak skuteczny i trwały. Niestety, za piękne „nowe” piersi trzeba słono zapłacić. W przypadku powiększania piersi implantami, koszt operacji (wraz z pełną obsługą) zamyka się w kwocie około 20.000 złotych.

Lipomodeling – powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Nowatorskim rozwiązaniem, które cieszy się niemałą popularnością jest Lipomodeling. To operacja realizowana w gabinetach medycyny estetycznej, która polega na pobraniu tkanki tłuszczowej (liposukcja), odwirowaniu materiału i aplikacji w okolice mięśnia piersiowego. Efekty lipomodelingu uważane są za jedne z najbardziej naturalnych. Wszakże, piersi w głównej mierze składają się właśnie z tłuszczu. Wadą tego rozwiązania jest niska przyswajalność tkanki tłuszczowej, która może wynosić nawet zaledwie 20%. Oznacza to, że trudno określić jaki efekt się otrzyma i jak długo będzie się on utrzymywał.

Kwas hialuronowy – powiększenie piersi specjalnym preparatem

Kwas hialuronowy to naturalnie występujący związek w organizmie każdego człowieka. Odpowiada między innymi za jędrność ciała. Dlatego też, powszechnie wykorzystuje się go w gabinetach medycyny estetycznej. Powiększanie piersi kwasem hialuronowym pozwala zwiększyć rozmiar biustu o maksymalnie dwa rozmiary. Efekty zabiegu zwykle utrzymują się około 18-36 miesięcy. Koszt realizacji powiększania przy wykorzystaniu tej metody to około 10.000 złotych.

Alternatywy dla zabiegów medycyny estetycznej – czy można powiększyć piersi w mniej inwazyjny sposób?

Wiele kobiet, które pragną powiększyć swoje piersi zastanawia się czy aby na pewno inwazyjne zabiegi to dobry sposób. Choć są coraz bardziej bezpieczne – sporo kobiet ma wiele wątpliwości. Dlatego też, producenci prześcigają się w serwowaniu innowacyjnych rozwiązań, które określane są mianem prawdziwych alternatyw dla zabiegów medycyny estetycznej. Do najczęściej rekomendowanych rozwiązań na powiększenie piersi zalicza się:

  • tabletki (suplementy diety na większy biust)

  • kremy powiększające, ujędrniające i modelujące piersi

  • masaże (zarówno profesjonalne, jak i domowe)

Powyższe rozwiązania cechuje o wiele mniejsza skuteczność, ale przy tym – są nieinwazyjne, w pełni bezpieczne i kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt razy tańsze. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie takowych rozwiązań.