Niemal każda kobieta marzy o tym, by stać się posiadaczką większego, jędrniejszego biustu. To naturalne – wszak, nie bez powodu Panie określane są mianem płci pięknej. Dla kobiet uroda jest niezwykle ważnym aspektem życia. Proces powiększania biustu można zrealizować na wiele różnych sposobów. Jednakże, tylko zabiegi medycyny estetycznej GWARANTUJĄ efektywność. Wszelkiego innego rodzaju metody tj. tabletki na większe piersi, żele, diety czy masaże ujędrniające – nie dają żadnej gwarancji skuteczności. Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest dosyć szeroka. Poniżej przedstawiamy trzy rodzaje zabiegów, które cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem.

Jak powiększyć biust?

Powiększanie biust to rodzaj zabiegu, który wykonywany jest zdecydowanie najczęściej spośród wszystkich innych oferowanych przez medycynę plastyczną. Poniżej pokrótce przedstawiamy trzy różne formy zabiegowe na większe piersi.

Implanty piersiowe – operacja powiększania piersi specjalnymi implantami to zabieg, który jest gwarancją efektywności i dożywotniej trwałości. Wszczepione, silikonowe wkładki mogą mieć dowolny kształt oraz rozmiar. Wszczepienie implantów piersiowych to zabieg cieszący się naprawdę sporym zainteresowaniem. Wszystko przez to, że pozwala powiększyć biust w sposób całkowicie dowolnych. W praktyce nie ma ograniczeń dotyczących rozmiarów „nowych” piersi. Co więcej, pacjentka może również zdecydować o kształcie biustu (dostępne implanty okrągłe oraz anatomiczne). E

fekty zabiegu są trwałe (dożywotnie), a sama operacja w pełni bezpieczna. To metoda, której koszt realizacji oscyluje w granicach nawet 20.000 złotych.

Lipomodeling – jedna z metod, której efekty wyglądają w pełni naturalnie. Wszystko za sprawą tego, iż wszczepiany materiał jest… w pełni naturalny. Lipomodeling to zabieg powiększania biustu własną tkanką tłuszczową. Po wygojeniu blizn nie sposób stwierdzić czy zaszła ingerencja mechaniczna. Sam zabieg podzielić można na dwie części tj. liposukcję (zabieg odsysania tłuszczu) oraz modeling (aplikacja odwirowanej uprzednio tkanki tłuszczowej). Koszt lipomodelingu to minimum 10.000 złotych. Naturalny kształt piersi oraz brak jakichkolwiek skutków ubocznych to największe zalety tego rozwiązania. Niestety, ze względu na bardzo różną przyswajalność odwirowanego materiału, trudno określić efektywność tej metody. Koszt zabiegu to kilkanaście tysięcy złotych (zależny w głównej mierze od dostępności materiału – im więcej tkanki tłuszczowej w organizmie, tym taniej).

Kwas hialuronowy – najmniej inwazyjne rozwiązanie, ale przy tym  najmniej trwałe. Trwałość powiększania biustu kwasem hialuronowym oscyluje bowiem w granicach około 18-30 miesięcy. Metoda ta jednak ma jedną podstawową zaletę – wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a okres rekonwalescencji nie trwa więcej niż kilka dni. Tym samym, pacjentka może cieszyć się pełnym efektem praktycznie od razu. Co więcej, kwas hialuronowy wprowadzany jest bardzo cienką igłą, dzięki czemu nie ma absolutnie żadnych śladów po wykonywanym zabiegu. Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Nie powoduje absolutnie żadnych reakcji niepożądanych. Proces powiększanie kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny. Preparat wprowadzany jest cienką igłą przy znieczuleniu częściowym. Koszt tej formy zabiegowej oscyluje w granicach 10.000 złotych.

Szukasz nieinwazyjnych metod? Sprawdź zestawienie najlepszych tabletek na powiększenie biustu, opublikowane na łamach serwisu BioCity.pl.