Trudami odchudzania zaczyna się interesować coraz więcej osób. Uwarunkowane jest to przez rosnącą populację z nadwagą. Problem ten w chwili obecnej może dosięgać nawet 45% Polaków.

Coraz częściej, w sieci pojawiają się zapytania typu: ile można schudnąć w miesiąc? Dzisiaj pragniemy odpowiedzieć na to pytanie.

30 dni, 4 tygodnie, 1 miesiąc
Z jednej strony, jeśli weźmiemy pod uwagę trudy odchudzania – jeden miesiąc to naprawdę sporo czasu. Z drugiej zaś, gdy uwzględnimy efektywność – może się okazać to dla nas za mało.

Nie mniej jednak, w momencie kiedy nie będziemy zważać na terminy i po prostu robić swoje, to zapomnimy o ograniczeniach czasowych. Dzięki temu, nie ucierpi nasza motywacja. Wszak, jest ona niezwykle istotna – bez niej trudno o jakiekolwiek efekty działania.

Tempo odchudzania – jak obliczyć?

Jak to się dzieje, że jeden potrafi schudnąć prawie 10kg w skali miesiąca, a drugi chudnie w tempie zaledwie jednego kilograma na miesiąc? Tempo odchudzania zależne jest od wielu różnych czynników. Poza dietą i podejmowaną aktywnością fizyczną, ogromny wpływ na to ile schudniemy w skali jednego miesiąca ma między innymi: kondycja naszego układu trawiennego, skład i budowa naszego ciała, zachowywana regularność, wiek.

Tak naprawdę, trudno obliczyć tempo odchudzania bez żadnego doświadczenia. Dlatego też, określając cele nie powinniśmy wpasowywać niczego w ramy czasowe, gdyż może zadziałać to demotywująco.

Ile schudnę w miesiąc?

Odpowiedź na te pytanie zależna jest od konkretnego przypadku. Nie mniej jednak, przy odpowiednim zaangażowaniu, zastosowaniu diety, treningu i suplementacji uzupełniającej można chudnąć nawet w tempie kilku kilogramów na miesiąc.

W każdym razie – konkretne tempo odchudzania określić można po kilku tygodniach stosowania planu treningowego czy diety. Zależne jest bowiem od wielu czynników indywidualnych.

Suplementacja uzupełniająca: poznaj zieloną herbatę

Coraz więcej osób sięga po różnego rodzaju suplementy diet. Wszystko po to, aby poprawić kondycję swojego organizmu – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Doskonałym przykładem takiego suplementu jest znana wszystkim zielona herbata.

Zielona herbata to roślina, dzięki której można przygotować susz ziołowy. Parząc go, możemy uzyskać napar o bardzo specyficznym smaku. To suplement diety, który dostępny jest w każdym supermarkecie. Wszak, jego wykorzystanie jest bardzo szerokie. Dla jednych stanowi napój o działaniu pobudzającym, dla drugich – suplement wspomagający odchudzanie.

Zastosowanie zielonej herbaty

Zielona herbata stanowi suplement diety, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Działa między innymi:

  • Pobudzająco (napar z pierwszego parzenia)

  • Uspokajająco (napar z drugiego parzenia)

  • Łagodząco (na rany, zapalenie spojówek itd.)

  • Regulująco (na układ odpornościowy, krążeniowy i pokarmowy)

Zielona herbata to produkt, który charakteryzuje względnie duża skuteczność.

Zielona herbata, a odchudzanie

Duża popularność zielonej herbaty jest zasługą przede wszystkim właściwości odchudzających. Wszak, nadwaga stanowi problem o charakterze globalnym (w Polsce z nadmiarem zbędnych kilogramów boryka się nawet 50% ludzi!), a ludzie coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju wspomagacze.

Zielona herbata reguluje pracę układu trawiennego. Wpływa korzystnie także na zahamowanie zbyt dużego apetytu.

Ile można schudnąć z zieloną herbatą? Odpowiedź na te pytanie jest bardzo trudna. Należy pamiętać, że zielona herbata to suplement, a nie substytut diety. Oznacza to, że w pierwszej kolejności musimy zadbać o odpowiedni jadłospis. Wszak, to właśnie dieta powinna stanowić podstawę odchudzania, a nie suplementy.

Szacuje się, że efektywność odchudzania przy wykorzystaniu zielonej herbaty może wzrosnąć o około 20-30%, co jest wynikiem względnie wysokim. Biorąc pod uwagę niezwykle niską cenę (5-10 złotych) to z całą pewnością można powiedzieć, że warto korzystać z zielonej herbaty.