Czy wiesz, że nawet 40% Polaków nie jest zadowolonych z wielkości swojego przyrodzenia? Większość z tego grona zdecydowanie stwierdza, że ich penis jest za mały.

Tylko około 2% Panów uważa, że ich prącie mogłoby być mniejsze. Kompleks małego penisa istnieje od niemal zawsze. Czy jest zasadny? Czy penis i jego wielkość faktycznie ma znaczenie? Czy warto przejmować się rozmiarem własnego członka. Zdaniem seksuologów rozmiar penisa nie ma większego znaczenia z punktu widzenia satysfakcji seksualnej partnerki. Wszak, głębokość pochwy to zaledwie 10 centymetrów czyli 2/3 średniej długości członka Polaków (dane orientacyjne).

Oczywiście, pochwa może się pogłębiać, ale dzieje się tak tylko na skutek stymulacji. Innymi słowy – jeśli nasz penis ma 10 centymetrów to pochwa nie pogłębi się do większych rozmiarów, gdyż nie ma takich potrzeb. Nieco inne wyobrażenie jeśli chodzi o tę kwestię mają mężczyźni. Panowie do wielkości penisa przykładają sporą uwagę. Niektórzy wręcz uważają, że penis i jego wielkość to miara męskości. Nie ma to jednak żadnych podstaw. Udowodnił to dr Francken. Doktor Francken w 2002 roku przeprowadził szczegółową ankietę wśród 375 aktywnych seksualnie kobiet. Tylko 45% Pań zdecydowało się udzielić kompletnej odpowiedzi na intymne pytanie:

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

20% respondentek stwierdziło, że tak. Z kolei 55% uznało, iż jest to bez znaczenie. 23% Pań zaznaczyło odpowiedź „rozmiar penisa jest kompletnie bez znaczenia”, a 1% odpowiedziało „rozmiar penisa jest najważniejszy). Wyniki powyższych badań pozwalają wyciągnąć wnioski, które mówią, że zdecydowana większość Pań nie przykłada uwagi do rozmiaru penisa. Tylko co piąta kobieta stwierdza, że rozmiar członka ma jakiekolwiek znaczenie.

Idealny rozmiar penisa wg kobiet

Sfera seksualna bardzo często jest badana. Przeprowadzane są liczne ankiety i testy, których celem jest ustalenie oczekiwań partnerów. Badanie dotyczące idealnego rozmiaru penisa zostało przeprowadzone na Uniwersytecie w Nowej Kalifornii. Wzięło w nim udział 80 kobiet, którym udostępniono 33 modele penisów o różnej wielkości i grubości. Zadaniem Pań było wskazanie optymalnego rozmiaru penisa. Średnia wyników to 16 centymetrów długości, czyli nieco mniej, niż średnia długości Polaka (17,6 cm).

Przedłużanie penisa

Nawet najbardziej optymistyczne badania nie są w stanie przekonać niektórych mężczyzn. Część z Panów tak bardzo chce posiadać większego penisa, że decyduje się na rozmaite zabiegi. Aktualnie, medycyna oferuje kilka rozwiązań pozwalających powiększyć penisa:

  • operacja chirurgiczna (nacięcie więzadeł wieszadłowych)

  • zabieg plastyczny (aplikacja kwasu hialuronowego)

  • suplementy diety (tabletki na powiększanie penisa)

  • żele do powiększania penisa (do stosowania miejscowego, takie jak np. Expansil)

  • ćwiczenia rozciągające/powiększające

Czy warto korzystać z tych metod? Trudno odpowiedzieć na te pytanie. Nie mniej jednak, seksuolodzy są zgodni – powiększanie penisa powinno być realizowane tylko w przypadkach tzw. mikropenisa (poniżej 7-8 centymetrów).